امروز: دوشنبه 1 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بلوغ پسران

پاورپوینت بلوغ پسران دسته: پاورپوینت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 798 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 35

دانلود پاورپوینت بلوغ پسران بررسی بلوغ پسران پاورپوینت جامع و کامل بلوغ پسران کاملترین پاورپوینت بلوغ پسران پکیج پاورپوینت بلوغ پسران مقاله بلوغ پسران تحقیق بلوغ پسران

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 35 صفحه

بلوغ پسران تعریف بلوغ بلوغ یعنی کامل‌شدن.
یعنی مرحله‌ی گذر از کودکی به بزرگ‌سالی.
در این دوره، مجموعه‌ای از تغییرات جسمی، روانی، عاطفی و اجتماعی اتفاق می‌افتد و زیربنای زندگی بزرگ‌سالی پی‌ریزی می‌شود. بلوغ چیست؟ بلوغ زمانی است كه بدن كودك شروع به تغییر كرده، توانایی تولید مثل پیدا می‌كند.
بلوغ فرایندی طبیعی و هنجار است كه در تمام انسان‌ها رخ می‌دهد.
والدین در این دوره متوجه رشد جسمی، تغییر شكل بدن و رشد استقلال عاطفی فرزندان خود می‌شوند.
پاره‌ای از تغییرات دوران بلوغ برای پسرها و دخترها مشابه است و بعضی متفاوت، هر كودكی با سرعت خود به پیش می‌رود و باید به او اطمینان داد كه سرعت او، سرعتی منطقی است. بلوغ چیست؟ فرآیند كامل رشد بلوغ در پسرها می‌تواند در یك دوره 4 ساله یا 8 ساله كامل شود، هر چه آغاز دوره بلوغ دیرتر باشد، مدت آن هم بیش‌تر می‌شود، این رویه او می تواند بین سنین 9-14 سالگی آغاز شود.
بسیاری از تغییرات دوران بلوغ در پسرها با یكدیگر هم‌پوشی و تداخل دارد لذا ممكن است برخی از آن ها به طور هم‌زمان اتفاق بیفتد. بلوغ چیست؟ عامل اصلی تعیین سن بلوغ وراثت است. عوامل دیگری که در شروع سن بلوغ تأثیر می‌گذارند. شامل: مراقبت‌های پزشکی، سلامت جسمی، تغذیه، محیط و شرایط جغرافیایی است. نشانه‌های جسمانی بلوغ پسران رشد و تکامل دستگاه تناسلی: رشد اولیه بیضه‌ها و اسکروتوم از 5/13-10 سالگی شروع و در 18-5/14 سالگی تکمیل می‌‍‌شود.
رشد آلت: به طور متوسط در 5/12 سالگی شروع می‌شود.
رشد موهای زهار، زیربغل و صورت: هورمون تستوسترون (هورمون جنسی مردانه) مسؤول رویش این موهاست. هم‌زمان با رویش مو بر سینه و چهره فعالیت غدد عرق و چربی افزایش یافته و آکنه ایجاد می‌شود.
اولین احتلام: معمولاً شبانه یا نزدیک به صبح و در خواب و غیرارادی اتفاق می‌افتد. نشانه‌های جسمانی بلوغ پسران جهش قد: از 12- 14سالگی شروع شده و در مدت كوتاهی 5/12-7 سانتی‌متر به قد پسران افزوده می‌شود. به طور متوسط در 15 سالگی پسران به 98% قد نهایی خود می‌رسند.
شکل بدن: از حالت بچه گانه خارج شده و قدرت عضلانی و فیزیکی نوجوان و پهنای سینه افزایش می‌یابد و بدن شکل مردانه به خود می‌گیرد.
تغییر صدا در پسران: ابتدا دورگه می‌شود و به تدریج صدا بم‌تر شده و حالت مردانه می‌گیرد. مراحل بلوغ درپسرها مراحل بلوغ در پسرها به ترتیب زیر رخ می‌دهد:
رشد غلاف بیضه و بیضه‌ها
رشد آلت تناسلی مردانه
جهش رشد
رویش موی شرم‌گاهی
نخستین انزال
تغییر صدا
رویش موی زیر بغل
زمان‌بندی تغییرات دوره بلوغ در كودكان مختلف متفاوت است ولی ترتیب این تغییرات به خوبی شناخته شده است، البته ابتدا و انتهای تغییرات مختلف با یكدیگر تداخل و هم‌پوشی دارند.
رشد پستان در پسر‌ها پستان پسرها هم ممكن است در دوره بلوغ كمی رشد كند.
احساس برآمدگی در ناحیه زیر نوك پستان در پسرها‌ی 13-14 ساله، پدیده‌ای عمومی است.
این برآمدگی‌ها حدوداً به اندازه یك نخود است كه گاهی در یك طرف و گاهی در هر دو طرف به وجود می‌آید.
گاهی هم نوعی رشد پستان به نام ژنیكوماستی دیده می‌شود.
هر دو حالت طبیعی است و با گذشت زمان برطرف خواهد شد.
اگر بزرگ شدگی پستان خیلی زیاد باشد یا برای پسر نوجوان ناراحت كننده باشد والدین او باید با متخصص مشورت كنند. جهش رشد جهش رشد یكی از نشانه های مشخص بلوغ است و عامل آن ترشح هورمون‌های جنسی در بدن است.
رشد ناگهانی پسرها حدود 12-14 سالگی صورت می‌گیرد.
نوجوانان قبل از دوران بلوغ سالانه حدود 2 كیلوگرم وزن اضافه می كنند.
جهش رشد در پسرها بعد از تغییر در اندام جنسی شان دیده می‌شود.
جهش رشد در پسرها دیرتر رخ می‌دهد ولی ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بلوغ پسران , بررسی بلوغ پسران , پاورپوینت جامع و کامل بلوغ پسران , کاملترین پاورپوینت بلوغ پسران , پکیج پاورپوینت بلوغ پسران , مقاله بلوغ پسران , تحقیق بلوغ پسران

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر